Oyun — 18 Mayıs 2011
Bejeweled Blitz’de nasıl 1 milyon puan kazanılır?

Sanırım bu yazımı yazdıktan sonra özellikle ofiste ve Facebook’da olan arkadaşlarım tarafından nefret edileceğim. Çünkü basitçe bu sırrı anlattıktan sonra çoğu kişi Bejeweled Blitz’de 1 milyon kazanabilecek. Yıllar yılı da gözlerimi fıldır taşı sananlar aslında hile yaptığımı öğrenmiş olacaklar.

Öncelikle çok da kötü Bejeweled Blitz oyuncusu olmamanız gerek. Kendi halinizle 300,000 üzerine çıkabilen biriyseniz, daha yüksek skor kazanmanız daha kolay olacaktır.

Elimize “Cheat Engine” neşterini alıyoruz. (Cheat Engine’i buradan yükleyebilirsiniz) Bu neşter sayesinde flash ile yapılmış hemen hemen her oyunun kodlarıyla ve hızıyla oynayabilirsiniz. Bazı yarışmaların düzenlendiği flash oyunlarında 1 salisede 20 soruyu bilen hiper zekaların da sırrı budur.

Bir taraftan Mozilla Firefox ile (Google Chrome’da çalışmıyor) Bejeweled Blitz oyununu açıyoruz. Daha sonra :

Cheat Engine’de File’ın altındaki tuşa basarak, process list’den plugin-container.exe dosyasını seçiyoruz. Sağ taraftan “Enable Speedhack” e tıklayarak, zamanı 0,2′ye indiriyoruz. Böylece zaman %20 yavaşlamış oluyor. 0,1 yapmanıza gerek yok, bu sefer çok çok yavaş oluyor.

Oyunu oynarken konsantre olmanız gerek! İş yerinde etrafınızda gürültü varken zor olabilir. En yüksek puanlarınızı en konsantre olduğunuz anlarda kazanacağınızı unutmayın!

İLGİLİ HABERLER

Paylaş

Yazar Hakkında

Fransa'da Ecole des Roches ve Galatasaray Lisesi eğitiminin ardından A.B.D.'nde Pepperdine University'de İşletme eğitimi alan Onur Aydın 1997 yılından bu yana internet sitesi "yapıyor". Gameshow dergisinin internet sitesi ile başlayan serüveni, kişisel siteleri yanı sıra Galatasaray portalıyla devam etti. 2004 yılında Wikipedia'nın türkçe ayağı Vikipedi'nin de kurucularından olan Aydın, 2008 yılından bu yana Doğuş Yayın Grubu'nda dijital mecralarda iş geliştiriyor. Facebook | Twitter | LinkedIn | Kimdir.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>