Genel Mobil Oyun Sosyal Medya — 07 Eylül 2012
Zynga, FarmVille 2 ile geri döndü

Dünyanın önde gelen sosyal oyun hizmetleri sağlayıcısı ve Facebook’un oyun ortağı Zynga, oyun dünyasına damga vuran Farmville serisinin ikincisini sundu.

Zynga’nın tamamı 3D hazırlanmış ilk oyunu olma özelliğini taşıyan FarmVille 2, oyunculara muhteşem bir çiftlik kurup, kendilerini yaşayan ve her dokunuşa tepki veren bir dünyada ifade etme olanağı sunuyor.

FarmVille 2, www.zynga.com adresinden veya https://apps.facebook.com/FarmVille2 adresinde Facebook üzerinden ücretsiz olarak oynanabilir.

Zynga oyunlardan sorumlu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Tim LeTourneau, “FarmVille 2,oyunculara üç boyutlu bir deneyim, zengin karakterler ve oyun alanında arkadaşlarıyla beraber tadabilecekleri yeni sosyal deneyimler ile yepyeni bir çiftçilik deneyimi sunuyor. Ayrıca FarmVille’in sadık oyuncu kitlesine, sevdikleri oyunun orijinal halini oynamak için birçok sebepleri olacağını da memnuniyetle bildiririz” ifadesini kullandı.

FarmVille 2,oyuncuları eski aile çiftliklerini bir zamanlar sahip olduğu görkeme kavuşturmaları için canlı bir kasabaya yolculuğa çıkarıyor. Oyuncular, çiftliklerine eski ihtişamını geri getirmek için arkadaşlarıyla beraber bitki hasat ediyor, birbirinden güzel hayvanlar yetiştiriyor ve ana cadde üzerindeki tezgahlarında veya mahallelerindeki bakkala satabilecekleri taze ürünler hazırlıyor.

FARMVİLLE 2’NİN SAHİP OLDUĞU YENİ ÖZELLİKLERDEN BAZILARI:

Daha Anlamlı Sosyal Etkileşim: FarmVille 2’de, oyunda ilerlemenin yolu arkadaşlardan geçer. Her arkadaş oyunda daha önemli bir rol üstlenir ve kendisini sanki hemen iki sokak arkada yaşıyormuş gibi hisseder. Oyunda, oyuncuların arkadaşlarını çiftliklerine davet ederek nerede ve nasıl kendilerine yardım edeceklerini belirledikleri “Çiftlik Yardımcıları” özelliği bulunur. Bir çiftlik yardımcısının gerçekleştirdiği her eylem, çiftliğin gelişimini hızlandırır. Oyuncular aynı zamanda arkadaşlarının çiftliklerini ziyaret ederek bitkileri hasat edebilir, hayvanları besleyebilir ve kendi çiftliklerinde ihtiyaçları olan kaynakları toplayabilir.

Çiftlik Uzmanlığı ve Tarif Hazırlama: FarmVille 2’nin ekosistemi, gerçek bir çiftlik gibi suya bağımlıdır. Oyuncular kendi kuyularından ve arkadaşlarının kuyularından su çeker, bu suyu kullanarak bitki yetiştirir ve bu bitkileri hayvan yemi olarak kullanıp süt ve peynir gibi malzemeler elde ederler. Oyuncular bu malzemeleri kullanarak yol kenarındaki tezgahlarında satabilecekleri faydalı ürünler hazırlayabilir. Oyuncular busanal döngüye sadık kaldıkları sürece bitkilerinin daha hızlı yetiştiğini ve doğru koşullar sağlandığında da arkadaşlarıyla DEVASA ödüllü bitkiler yetiştirme konusunda yarışabildiklerini fark ederler. Oyuncular oyunda ilerledikçe, yeni öğelerin kilidini açabilir ve çiftliklerini geliştirebilirler.

• Hayvan Besleme: FarmVille 2’de, çiftlik hayvanları hayata geliyor. Oyuncular, yavru hayvanlarının bakımını üstlenerek yetiştirir ve süt veya yumurta gibi hayvanlardan elde ettikleri ürünleri çiftliklerini geliştirmek için kullanırlar. Her hayvan oyuncuya farklı bir tepki verir ve aynı bitkiler gibi hayvanların beslenip büyümesi de oyunculara ödüller kazandırır.

Dekorasyon Tutkunlarının Rüyası: Artık çiftliklerinizi kolayca dekore edebilir, düzenleyebilir ve genişletebilirsiniz. FarmVille 2, oyuncuların imleci bir fırça gibi kullanarak tohum atabildiği, bitkileri sulayabildiği ve öğeleri topluca taşıyabildiği yepyeni bir kontrol sistemine sahiptir. Zynga oyunlarında bir ilk olarak, oyuncular bu oyunda sağ tıklayabiliyor. Bu basit ancak önemli özellik, oyuncular kendilerini farklı bir şekilde ifade etmek istediğinde çiftliklerindeki nesneleri kolayca seçebilmelerini, taşıyabilmelerini ve döndürebilmelerini sağlıyor. FarmVille 2’nin zengin ve çok yönlü 3 boyutlu dünyası, bahçe süslerinden geniş malikanelere kadar çeşitli görkemli ve göz alıcı öğeler barındırıyor.

• Akıllara Kazınacak Karakterler: Oyuncular aile çiftliklerini geliştirirken, akıllara kazınacak çeşitli karakterlerle karşılaşır. Kasabalı güçlü bir kadın olan Marie oyunculara temel işleri nasıl yapacaklarını gösterirken, mühendislikten emekli olup çiftçiliğe başlamış olan Walther Thorncroft oyunculara çiftliklerini ileri boyutlara taşımayı öğretir. Bir oyuncunun çiftliğinde çeşitli işler yapılmaya başladıktan sonra, karşısına önceki oyunlardaki karakterlere hiç de benzemeyen bakkal Cornelius çıkar. Cornelius, oyunculara dükkanında satabileceği bitkileri hasat etmek gibi günlük görevler verir ve her görevi, oyuncunun çiftliğinde yapmaktan zevk aldığı eylemlerle özelleştirir.

Toronto, Ontario Kanada’dan Denise Lambert görüşlerini, “Hayat yorucu gelmeye başladığında ve stresli dakikalarda biraz rahatlayıp, benimle aynı şeylerle ilgilenen insanlarla beraber sosyalleşmek ve bunun verdiği mutluluğa kendimi kaptırmak hoşuma gidiyor. FarmVille 2’yi heyecanla bekliyor ve bir an evvel oynamak için sabırsızlanıyorum!” şeklinde dile getiriyor.

Mevcut FarmVille oyuncuları da, Zynga’nın sunacağı yeni genişlemeler ve yeni dekorasyon ve paylaşım şekillerinin tadını çıkaracak. FarmVille 2ve FarmVille ekipleri, oyunculara her oyunda özgün ve zengin bir deneyim yaşatmak için çabalıyor.

FarmVille 2, 16 dilde yayın hayatına başlayarak ilk kez İngilizce dışında bir dilde oynanabilen FarmVille oyunu olma özelliğini taşıyor. Lansmandaki diller şunlar: İngilizce, Danca, Arapça, Felemenkçe, Almanca, Korece, Norveççe, İsveççe, Tayland Dili, Türkçe, Fransızca, İtalyanca, Portekizce, İspanyolca ve Geleneksel Çince. Oyun aynı zamanda Zynga’nın Stage 3D teknolojisi kullanılarak Adobe Flash Player 11 için geliştirilmiş ilk oyunu olma özelliğini taşıyor. FarmVille 2ile ilgili daha geniş pazarlama çalışmalarının birkaç hafta içinde başlaması bekleniyor.

İLGİLİ HABERLER

Paylaş

Yazar Hakkında

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>