Hindistan Pirinç Değirmen Pazarı Raporu Küresel Endüstri Büyüklüğü, Kilit Şirketlere Göre Segment, Türler ve Uygulamalar ve 2030 Tahmini

Piyasa bakış

Pencap, ülkedeki en büyük pirinç üreticilerinden biridir. Pazarın tahmin ettiği dönemde ekim oranının %20-25 oranında artması bekleniyor. Küresel olarak, Hindistan toplam pirinç üretiminin yaklaşık %60’ını oluşturmaktadır. Bazı büyük pirinç ithalatçıları arasında Kuveyt, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri bulunmaktadır. Çiftçilerin yüksek getirili basmati ekimine olan eğilimi,  Hindistan Pirinç Değirmenciliği Pazarını yönlendirdi .  Öğütme genellikle yüksek kaliteli pirinç sağlar ve pirincin öğütme derecesi genellikle boyut, şekil ve tane sertliğine göre değişir. Öğütülmüş pirincin, öğütülmemiş pirince göre daha uzun süre taze kaldığı sıklıkla görülür. Bunun nedeni, pirinci herhangi bir nem veya hava temasından korumasıdır.

Ülkenin en önemli gıda ürünlerinden biri olan pirinç, Hindistan’ın brüt mahsulünün neredeyse dörtte birini kaplıyor. Pirinç, ülkenin temel gıda ürünüdür ve bol miktarda yetiştirilmektedir. Yetiştirme, Kharif mahsulü olarak bilinen sıcak ve nemli iklim tarafından desteklenir. Bir Kharif mahsulü olarak, ülkenin aldığı yoğun yıllık yağışlarla muazzam bir şekilde büyüyor. Pirinç öğütme, üretim sonrası ana adımlardan biridir. Kabuk ve kepek gibi safsızlıkları giderir ve beyaz pirincin katmanlarını güçlendirir. Pirinç işleme tesisi için ek faydalar sağlar.

Ücretsiz Örnek PDF Alın @  https://www.marketresearchfuture.com/sample_request/3566

Pirinç öğütme makineleri, pirinci bozulmaktan korur ve bu nedenle pazar dinamiklerinde önemli bir rol oynar. Bunlar gibi faktörler, pazarın büyümesini ve gelişmesini büyük ölçüde yönlendirmiştir. Ancak, pazar için bir meydan okuma olarak hareket eden faktörler olmuştur. Pirinci öğütmek sadece safsızlıkları gidermekle kalmaz, aynı zamanda lifler, vitaminler ve temel besin maddeleri gibi hayati maddeleri de ortadan kaldırır. Demir, karbonhidratlar, sodyum ve yağ asitleri gibi temel besinler de azalır. Bu, tüketicilerin öğütülmemiş pirince artan kayması nedeniyle öğütülmüş pirinç için büyük bir pazar sorunu olabilir.

Hindistan  Pirinç Değirmenciliği Pazarı  , 2021’de 64,5 milyon $’lık küresel bir pazar oranına sahipti. Tahmin döneminde %3,1’lik sabit ve önemli bir pazar büyüme oranıyla pazarın, 2021 yılının sonuna kadar yine 77,7 milyon $’lık bir büyüme sergileyeceği tahmin ediliyor. tahmin dönemi. Piyasanın tahmin dönemi 2022’den 2027’ye kadardır. Tahmin döneminde piyasa için önemli ve sağlıklı büyüme öngörülmektedir.

Pazar Bölümlendirmesi

Hindistan  Pirinç Değirmen Pazarı  , ekipman tipine ve kapasitesine ayrılmıştır.

Pazar, ekipman tipine göre ön temizleyici makineler, çeltik ayırıcı makineler, pirinç beyazlatma makineleri ve boy boylama makineleri olarak ayrılmıştır.

Kapasite olarak pazar yine 1-10 ton, 10-20 ton ve 20 ton üzeri olarak ayrılmıştır.

Bölgesel Analiz

Hindistan  Pirinç Değirmen Pazarı  , üretimi için Avrupa Birliği ve Amerika Birleşik Devletleri’nde büyük bir talep görüyor. Üretim aynı zamanda Pakistan gibi Asya Pasifik bölgelerine de yayılmıştır. Pazar ayrıca Kuveyt, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri bölgelerine yayılmıştır.

Endüstri Haberleri

Hindistan Pirinç Değirmenciliği Pazarındaki  bazı önemli oyuncular  arasında GG Dandekar Machine Works Ltd., Parker Engineers, Fowler Westrup (Hindistan) Pvt. Ltd., Osaw Endüstriyel Ürünler Pvt. Ltd. ve Satake Corp.

Raporun Tamamına Göz Atın @  https://www.marketresearchfuture.com/reports/india-rice-milling-market-3566

Pazar Araştırması Geleceği Hakkında:

Pazar Araştırması Geleceği (MRFR), dünya çapındaki çeşitli endüstriler ve tüketiciler hakkında ayrıntılı ve güvenilir bir çalışma sağlayan, hizmetlerinden büyük zevk alan küresel bir pazar araştırma firmasıdır. MRFR’nin metodolojisi, müşteriye mevcut temel trendler, yaklaşan olaylar ve bu yönlere dayalı olarak atılması gereken adımlar hakkında kapsamlı bir anlayış sağlamak için özel bilgileri farklı veri kaynaklarıyla bütünleştirir.

Hızla büyüyen pazar araştırma şirketimize, teknolojik ve ekonomik gelişmeler hakkında faydalı analizler ve veriler sağlayan yetkin bir araştırma analistleri ekibi yardımcı olur. Değerli analistlerimiz endüstriyel ziyaretler yapar ve etkili piyasa oyuncularından değerli bilgiler toplar. Ana hedefimiz, müşterilerimizi çeşitli pazarlardaki yeni fırsatlar ve zorluklar hakkında bilgilendirmek. Yönetsel ve uygulanabilir kararlara ulaşmak için stratejik ve danışmanlık hizmetleri aracılığıyla değerli müşterilerimize adım adım yardım sunuyoruz.

 İletişim:

Market Research Future®

99 Hudson Street,5Th Floor

New York, New York 10013

Amerika Birleşik Devletleri

Telefon:

+1 628 258 0071(ABD)

+44 2035 002 764(İngiltere)

E-posta:  sales@marketresearchfuture.com

Web Sitesi: https ://www.marketresearchfuture.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir