İndüksiyon Ocağı Pazarı 2022, Araştırma Raporu, Covid-19’un 2030’a Kadar Payı, Büyüklüğü ve Gelecekteki Talep Üzerindeki Sonrası Etkisini Değerlendiren Güncellenmiş Verileri Kapsıyor

Piyasa bakış

İndüksiyon Ocağı Pazarı 2020-2030 yılları arasında 1,5 milyar ABD Doları değer ve %5,6 YBBO elde edecektir.

İndüksiyon fırınları, elektromanyetik indüksiyon prensibine dayalı olarak hammaddelerin, özellikle metallerin yüksek sıcaklıkta işlenmesinde ve eritilmesinde kullanılan elektrikli cihazlardır. Bu fırınlar sıklıkla çelik, demir, bakır, alüminyum, çinko ve değerli metaller gibi demirli ve demirsiz metalleri eritmek için kullanılır.

Ücretsiz Örnek PDF Alın @  https://www.marketresearchfuture.com/sample_request/8251

Elektrikle çalışan endüksiyon ocakları, metal üreten endüstriler, özellikle de küçük ölçekli çıkarıcılar için bir nimet haline geldi. Endüksiyon fırını satışları, orta ila yüksek kapasiteli kolay erişilebilirlikleri ve enerji açısından verimli işleme özellikleriyle artar. Endüstri 4.0 ve elektrifikasyonun popülaritesi son birkaç yılda çeşitli endüstrilerde hızla arttı. Sonuç olarak, süreç otomasyonu teknolojilerinin ve elektrikli endüstriyel ekipmanların benimsenmesi, özellikle Hindistan, Çin, Brezilya, Güney Kore, Avustralya ve diğerleri gibi gelişmekte olan ülkelerde hızla arttı. . Kanallı endüksiyon ocağı, maçasız endüksiyon ocağına göre daha yüksek elektriksel verime sahip olduğundan, projeksiyon dönemi boyunca dikkate değer bir oranda genişlemesi beklenmektedir.

Pazar bölümlendirme

İndüksiyon Ocağı Pazarı  tiplere, fırın kapasitesine, uygulamaya ve dikey endüstri segmentlerine ayrılmıştır

Türe göre :  Nüvesiz endüksiyon ocakları, kanallı endüksiyon ocakları ve diğer türler, pazarın bölündüğü kategorilerdir. Nüvesiz indüksiyon ocakları uzun bakım kesintileri gerektirir, kurulumu zordur ve daha fazla enerji kullanır. Bununla birlikte, diğer endüksiyon fırınlarından daha yüksek sıcaklıklara ulaşabilirler, bu da onları çelik imalatında kullanım için mükemmel kılar. Sonuç olarak, söz konusu segmentin pazar payı en yüksektir.

Fırın kapasitesine göre: Fırın kapasitesi  için üç pazar segmenti vardır: 1 tona kadar, 1 tondan 100 tona kadar ve 100 tondan fazla. Bu kapasitedeki fırınlar iç talebi karşılamak için kullanıldığı için 1 tona kadar olan sektör en küçüğüdür. 1-100 ton segmentinin hızla artması bekleniyor. Yükselen çelik, bakır ve alüminyum üretimi olan gelişmekte olan ülkelerde, 1-100 ton kapasiteli indüksiyon ocakları daha popüler hale geliyor.

Endüstri dikeyine göre:  Pazar, çelik, alüminyum, bakır ve diğer ürünler için dikey endüstri sektörlerine bölünmüştür.

Bölgesel analiz

Asya Pasifik bölgesi, alüminyum, çinko ve çelik gibi endüksiyon fırını için gerekli malzemelerin dünyanın en büyük üreticisi olduğundan, projeksiyon döneminde bu pazarı yönetecek. Bu pazar zaten Kuzey Amerika’da gelişmiş olsa da, bölgedeki havacılık ve uzay endüstrisinin varlığından dolayı genişleme için bir miktar alan olacaktır. Bu bölge, araştırma dönemi boyunca ılımlı bir büyüme gösterecek.

Son gelişmeler

Foster Induction Private Limited, Eylül 2021’de altın ve gümüş için indüksiyonlu eritme fırını ve diğer fırınların satışına başladı.

Raporun Tamamına Göz Atın @  https://www.marketresearchfuture.com/reports/induction-furnace-market-8251

Pazar Araştırması Geleceği Hakkında:

Pazar Araştırması Geleceği (MRFR), dünya çapındaki çeşitli endüstriler ve tüketiciler hakkında ayrıntılı ve güvenilir bir çalışma sağlayan, hizmetlerinden büyük zevk alan küresel bir pazar araştırma firmasıdır. MRFR’nin metodolojisi, müşteriye mevcut temel trendler, yaklaşan olaylar ve bu yönlere dayalı olarak atılması gereken adımlar hakkında kapsamlı bir anlayış sağlamak için özel bilgileri farklı veri kaynaklarıyla bütünleştirir.

Hızla büyüyen pazar araştırma şirketimize, teknolojik ve ekonomik gelişmeler hakkında faydalı analizler ve veriler sağlayan yetkin bir araştırma analistleri ekibi yardımcı olur. Değerli analistlerimiz endüstriyel ziyaretler yapar ve etkili piyasa oyuncularından değerli bilgiler toplar. Ana hedefimiz, müşterilerimizi çeşitli pazarlardaki yeni fırsatlar ve zorluklar hakkında bilgilendirmek. Yönetsel ve uygulanabilir kararlara ulaşmak için stratejik ve danışmanlık hizmetleri aracılığıyla değerli müşterilerimize adım adım yardım sunuyoruz.

 İletişim:

Pazar Araştırması Future®

99 Hudson Street,5Th Floor

New York, New York 10013

Amerika Birleşik Devletleri

Telefon:

+1 628 258 0071(ABD)

+44 2035 002 764(İngiltere)

E-posta:  sales@marketresearchfuture.com

Web Sitesi: https ://www.marketresearchfuture.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir