Lateks Eldiven Pazar Büyüklüğü, Gelir, Büyüme ve Covid-19 Etkisi Sektör Analizi ve Bölgesel Tahmin, 2022-2030 | Ansell Healthcare, Top Glove Corporation Bhd, Cardinal Health

Piyasa bakış

Lateks Eldiven Pazarı2022-2030 yılları arasında  28 milyar ABD doları değer ve  % 9 YBBO elde edecek.

Tıp uzmanları ve hastalar arasında artan temizlik ve güvenlik bilinci, küresel lateks eldiven pazarını yönlendiren temel faktördür. İlaç, sağlık, gıda, biyoteknoloji, otomotiv ve diğer sektörlerin hepsinde lateks eldivenler kullanılmaktadır. Lateks eldivenler, tehlikeli kimyasallar, reaktif malzemeler veya sağlıksız koşullar içeren görevleri yerine getirirken koruma sağlar. Ayrıca tıbbi cihaz, ilaç, gıda gibi bazı ürünlerin üretim aşamasında elleçlenmesi yüksek düzeyde temizlik gerektirir ve gerekli durumlarda önlemlere uyulmaması ürün kontaminasyonuna neden olur.

Ücretsiz Örnek PDF Alın @  https://www.marketresearchfuture.com/sample_request/10124 

İşçi güvenliği, ürün kalite kontrolü, temizlik ve kimyasallardan korunma ihtiyacı nedeniyle gelecekte lateks eldivenlere olan ihtiyacın artması beklenmektedir. Ek olarak, doktorlar, hemşireler ve cerrahlar enfeksiyonları ve diğer riskleri önlemek için giderek daha fazla lateks eldiven kullanıyor. Ayrıca, evi yıkamak ve temizlemek için lateks eldivenler kullanılabilir. Temizliğe, ürün kalitesine ve güvenliğe artan ilgi nedeniyle lateks eldiven pazarının istikrarlı bir şekilde artması bekleniyor.

COVID-19 kesintilerinin küresel olarak lateks eldiven pazarı üzerinde olumlu bir etkisi olduğu görülüyor. Tabii ki salgın, sektör katılımcıları için kesintiye uğramış tedarik zincirleri, mamul malların teslimatıyla ilgili lojistik sorunlar ve talep-arz dinamikleri üzerinde feci bir etkisi olan çalışanları karantinadan çıkarmaya yönelik zorluklar da dahil olmak üzere çeşitli zorluklar sundu. Öte yandan, kamu ve özel sağlık sektörlerinde lateks eldiven ihtiyacını keskin bir şekilde artırdı.

Lateks Eldiven Pazarının Önemli Oyuncuları

Küresel lateks eldiven pazarındaki önde gelen oyuncular arasında Ansell Healthcare (ABD), Hartalega Holdings Berhad (Malezya), Cardinal Health (ABD), Top Glove Corporation Bhd (Malezya), Kossan Rubber Industries Bhd (Malezya), Supermax Corporation Berhad (Malezya) bulunmaktadır. , Clean Q Grip (Malezya), MREPC MARKETPLACE (Malezya), SHIELD Scientific (Hollanda), Rubberex (Malezya), UG Healthcare (Malezya) ve Valutek (ABD).

Pazar bölümlendirme

Lateks Eldiven Pazarı biçime, steril tipe ve son kullanıcılara göre farklı segmentlere ayrılmıştır.

Form bölümü ayrıca pudralı eldivenler ve pudrasız eldivenler olarak ikiye ayrılır. Pudrasız eldiven kategorisi, bu eldivenlerin operasyonlarda ve diğer hassas prosedürlerde yaygın olarak kullanılması nedeniyle en büyük pazar payına sahiptir.

Steril tip bölümü ayrıca steril ve steril olmayan eldivenlere ayrılmıştır. Sağlık çalışanlarının kontaminasyonu önlemek için steril eldivenlere ihtiyaç duyma olasılığı daha yüksek olduğundan, bu kategori en büyük pazar payına sahiptir.

Hastaneler, ayakta cerrahi tesisler, tanısal görüntüleme merkezleri, rehabilitasyon merkezleri ve diğerleri son kullanıcı kategorisini oluşturur.

Bölgesel analiz

Dünya çapındaki  Lateks Eldiven pazarı  dört coğrafi bölgeye ayrılmıştır: Kuzey Amerika, Avrupa, Asya-Pasifik ve dünyanın geri kalanı. Artan hastalık sıklığı ve artan steril eldiven ihtiyacı nedeniyle, Kuzey Amerika gelir açısından küresel lateks eldiven pazarında en üst sıralarda yer aldı. Kuzey Amerika pazarının, öngörülen dönemde önemli ölçüde genişlemesi bekleniyor. 2020’den 2026’ya kadar, bölgenin artan hasta nüfusu ve sağlık sektörü nedeniyle Asya-Pasifik gibi gelişmekte olan pazarların hızla büyümesi bekleniyor.

Son gelişmeler

22 Nisan’da Showa Group, biyolojik olarak parçalanabilen, tek kullanımlık nitril eldivenleri hakkında bilgi yayınladı. 510(k) prosedürü kapsamında FDA onayı almıştır. Tıbbi kullanıma yönelik ilk biyolojik olarak parçalanabilen nitril eldivenler, Showa M7005PFA eldivenleridir. İşletme, ülkedeki tek tam entegre nitril ve tek kullanımlık KKD eldiven üreticisi olacak.]

Raporun Tamamına Göz Atın @  https://www.marketresearchfuture.com/reports/latex-gloves-market-10124 

Pazar Araştırması Geleceği Hakkında:

Pazar Araştırması Geleceği (MRFR), dünya çapındaki çeşitli endüstriler ve tüketiciler hakkında ayrıntılı ve güvenilir bir çalışma sağlayan, hizmetlerinden büyük zevk alan küresel bir pazar araştırma firmasıdır. MRFR’nin metodolojisi, müşteriye mevcut temel trendler, yaklaşan olaylar ve bu yönlere dayalı olarak atılması gereken adımlar hakkında kapsamlı bir anlayış sağlamak için özel bilgileri farklı veri kaynaklarıyla bütünleştirir.

Hızla büyüyen pazar araştırma şirketimize, teknolojik ve ekonomik gelişmeler hakkında faydalı analizler ve veriler sağlayan yetkin bir araştırma analistleri ekibi yardımcı olur. Değerli analistlerimiz endüstriyel ziyaretler yapar ve etkili piyasa oyuncularından değerli bilgiler toplar. Ana hedefimiz, müşterilerimizi çeşitli pazarlardaki yeni fırsatlar ve zorluklar hakkında bilgilendirmek. Yönetsel ve uygulanabilir kararlara ulaşmak için stratejik ve danışmanlık hizmetleri aracılığıyla değerli müşterilerimize adım adım yardım sunuyoruz.

 İletişim:

Market Research Future®

99 Hudson Street,5Th Floor

New York, New York 10013

Amerika Birleşik Devletleri

Telefon:

+1 628 258 0071(ABD)

+44 2035 002 764(İngiltere)

E-posta:  sales@marketresearchfuture.com

Web Sitesi: https ://www.marketresearchfuture.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir