iPhone veya Android telefonunuzla QR kodu nasıl taranır (uygulama gerekmez)

QR kodları restoranlarda, reklamlarda, mağazalarda, gıda ambalajlarında, kartvizitlerde, uçak biletlerinde gördüğünüz pikselli karelerdir – adını siz koyun. Akıllı telefonunuz sürprizlerle dolu. Telefonunuzu büyüteç veya tarayıcı olarak kullanmak istiyorsanız bir uygulama var. Akıllı telefonunuzdaki gizli uygulamalar ve bunları nasıl bulacağınız için buraya dokunun veya tıklayın. Üçüncü taraf programlar telefonunuzda yer kaplar ve telefonunuzun yerleşik özellikleri sayesinde iPhone veya Android telefonunuzla QR kodu nasıl taranır (uygulama gerekmez)

Belbim’den sahte site uyarısı

İBB iştiraki Belbim “Son zamanlarda İstanbulkart adı kullanılarak sahte siteler açıldığı tespit edilmiştir. Bahse konu siteler, İstanbulkart yükleme işlemleri adımlarını taklit ederek banka hesap bilgilerini ele geçirme amacı taşımaktadır. Kurumumuzun söz konusu sitelerle ilgisi bulunmamakta olup yasal işlemleri başlattığımızı duyurmak isteriz” uyarısında bulundu İBB iştiraki Belbim, son zamanlarda açılan sahte sitelerle ilgili uyarılarda bulundu. Banka Belbim’den sahte site uyarısı

TikTok’tan üç yeni özellik!

Popüler video paylaşım sitesi TikTok, yeni özelliklerini duyurmaya devam ediyor. Platform, fotoğraf düzenleme, karakter sınırlamasını artırma ve TikTok Shop gibi yeni özelliklerini kullanıcılarının hizmetine sundu. Günümüzde popülerliği gün geçtikçe artan TikTok, kullanıcılarının deneyimini iyileştirmeye devam ediyor. Çin menşeli uygulama, yeni fotoğraf düzenleme özelliğini kullanıcılarına duyurdu. Kullanıcılar, uygulama üzerinde artık içeriklerinde 35 kareye kadar fotoğraf galerisi TikTok’tan üç yeni özellik!

Gözlük takanlar dikkat! Bilgisayar kullanırken verileriniz çalınabilir

Uzmanlar tarafından yapılan bir araştırma sonucunda bilgisayarı gözlükle kullanan kişilerin, gözlükteki yansımadan dolayı bilgilerinin çalınabildiği ortaya çıktı. BİLGİLERİNİZ ELE GEÇİRİLEBİLİR Michigan ve Zhejiang Üniversitesi’nden uzmanlar, insanların gözlüğündeki yansıma nedeniyle, bilgisayar üzerinde bulunan kameralar üzerinden gizli bilgilerinin ortaya çıkmasına yönelik bir araştırma yaptı. Uzmanlar tarafından yapılan araştırma sonucunda, 720p web kamerası ile yaklaşık 10 milimetre yüksekliğindeki Gözlük takanlar dikkat! Bilgisayar kullanırken verileriniz çalınabilir

EA kendisini satmaya karar verdi: Disney, Apple ve Amazon ilgileniyor

Video oyun endüstrisinin önde gelen firmalarından Electronic Arts kendisini satmak için görüşmelere başladı. Disney, Apple ve Amazon gibi potansiyel alıcı ve ortaklarla görüşmeler yapıldığı iddia edildi. Kimin birleşmek ya da satın almak için görüştüğü ise şu aşamada net değil.